Forum Renault Laguna Klub Polska Strona Główna Renault Laguna Klub Polska
LAGUNA KLUB POLSKA
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czas na wiosenne mycie i czyszczenie Lagunki
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Renault Laguna Klub Polska Strona Główna -> Off-Topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
raf19
Klubowicz



Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 914
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Tłuszcz ( mazowieckie )

PostWysłany: Pią 15:54, 31 Mar 2006    Temat postu:

A powiedzcie mi czy oplaca sie myc tapicerke wewnatrz pojazdu obok myjni czy lepiej samemu odkurzaczem pioracym.Jaki bedzie efekt

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jewel_Quest
Klubowicz



Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 321
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: GRUDZIADZ

PostWysłany: Pią 22:18, 31 Mar 2006    Temat postu:

ja w ciągu 4 dni myłem lage juz 3 razy ,i nadal wszędzie pełno pasty polerskiej Sad

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
adi
Klubowicz



Dołączył: 27 Lut 2006
Posty: 170
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: Pią 22:25, 31 Mar 2006    Temat postu:

Jewel_Quest napisał:
ja w ciągu 4 dni myłem lage juz 3 razy ,i nadal wszędzie pełno pasty polerskiej Sad


No niestety po polerowaniu........ to mięka(bardzo mięka) szczoteczka dużo piany i dużo cierpliwości.
Ale efekty będą super.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marco
Administrator
<font color=red>Administrator</font>



Dołączył: 24 Wrz 2005
Posty: 1327
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Piaseczno

PostWysłany: Sob 10:59, 01 Kwi 2006    Temat postu:

Ja tydzień temu wymyłem, posprzątałem wnetrze, ale i tak już po 2 dniach była brudna. A wszsytko przez nieutwardzoną drogę, która prowadzi do mojego domu. Do tego doszły roztopy, przez które cała droga była w błocie Confused

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maciej
Klubowicz



Dołączył: 13 Mar 2006
Posty: 550
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Lublin

PostWysłany: Pon 7:31, 03 Kwi 2006    Temat postu:

dziubek25077 napisał:
Hej Maciej !!!!!!
No ja już jestem po takim czyszczonku. Mnie to zajmuje pół dnia ale robie to z przyjemnością sam, i odpucowuje wszystko na maxa.
Ale mam pytanko do Ciebie.
Powiedz czy w RENAULT używają może kosmetyków ELF-a? Czy jak wspomniałeś są jakieś oryginalne RENAULT? Czy mają jakiegoś produceta który robi kosmetyki na zlecenia Renault?
Jestem bardzo ciekaw. Jak możesz to zdradź tajemnice Very Happy
Lubie mieć w garażu sporo dobrych kosmetyków do auta, moja kobieta się ze mnie smieje że zaniedługo do auta bede miał więcej niżona ma Laughing
Pozdro !!!!!!!!!!!!!


Dzubek, sprawę już obadałem, jak byłem myć Lagunkę Wink , i juz wiem co to za kosmetyki. Wiec dla Renault robi je francuska firma Ixtar. W salonie (przynajmniej w Lublinie) dostepny jest katalog tych kosmetykó i spokojnie mozna je nabyć w detalu Smile


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dziubek25077
Klubowicz



Dołączył: 14 Mar 2006
Posty: 251
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Jaworzno

PostWysłany: Nie 14:43, 09 Kwi 2006    Temat postu:

Maciej napisał:
dziubek25077 napisał:
Hej Maciej !!!!!!
No ja już jestem po takim czyszczonku. Mnie to zajmuje pół dnia ale robie to z przyjemnością sam, i odpucowuje wszystko na maxa.
Ale mam pytanko do Ciebie.
Powiedz czy w RENAULT używają może kosmetyków ELF-a? Czy jak wspomniałeś są jakieś oryginalne RENAULT? Czy mają jakiegoś produceta który robi kosmetyki na zlecenia Renault?
Jestem bardzo ciekaw. Jak możesz to zdradź tajemnice Very Happy
Lubie mieć w garażu sporo dobrych kosmetyków do auta, moja kobieta się ze mnie smieje że zaniedługo do auta bede miał więcej niżona ma Laughing
Pozdro !!!!!!!!!!!!!


Dzubek, sprawę już obadałem, jak byłem myć Lagunkę Wink , i juz wiem co to za kosmetyki. Wiec dla Renault robi je francuska firma Ixtar. W salonie (przynajmniej w Lublinie) dostepny jest katalog tych kosmetykó i spokojnie mozna je nabyć w detalu Smile


Witaj Maciej
Dzięki za info o kosmetykach, napewno o nie zapytam przy okazji jak podjade do ASO.
A narazie znalazłem na allegro coś takiego:
[link widoczny dla zalogowanych]

Używałeś może juz tego mleczka?
Ja właśnie zamówiłem, zobaczymy jakie da efekty.
Nawet założyłem temat dla zainteresoawnych "BĘDZIE SIĘ ŚWIECIĆ JAK PSU ..." Very Happy
Ciekawe czy tak bedzie, myśle że tak
Jak wyprubuje to opisze.
Dzieki i pozdro !!!!!!!!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
raf19
Klubowicz



Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 914
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Tłuszcz ( mazowieckie )

PostWysłany: Nie 20:30, 09 Kwi 2006    Temat postu:

Od niedawna posiadam myjkę wysokociśnieniową Karcher.Jej nominalne ciśnienie to chyba 15 atmosfer.I tutaj moje pytanie: Czy bezpiecznie mogę nią umyć silnik w mojej Lagunie?? Chodzi mi o to czy mogę kierować strumień wody na wszystkie podzespoły takie jak alternator i chyba jakis komputer na ktorym jest napisane Siemens??Czy podczas mycia odłączyć akumulator?? Pytam bo boję się żeby Lagunka po myciu mi odpaliła.Pytam głównie tych którzy takie mycie mają za sobą.Dziękuje za odpowiedzi.Smile

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
funds
Boss Regionalny
woj. Łódzkie



Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 393
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Łódź

PostWysłany: Nie 21:10, 09 Kwi 2006    Temat postu:

raf19 napisał:
Od niedawna posiadam myjkę wysokociśnieniową Karcher.Jej nominalne ciśnienie to chyba 15 atmosfer.I tutaj moje pytanie: Czy bezpiecznie mogę nią umyć silnik w mojej Lagunie?? Chodzi mi o to czy mogę kierować strumień wody na wszystkie podzespoły takie jak alternator i chyba jakis komputer na ktorym jest napisane Siemens??Czy podczas mycia odłączyć akumulator?? Pytam bo boję się żeby Lagunka po myciu mi odpaliła.Pytam głównie tych którzy takie mycie mają za sobą.Dziękuje za odpowiedzi.Smile

no wlasnie ja ma takie mycie za sobą i juz ci mowie. Ja rowniez myje silnik i caly samochod karcherem i jak mylem silnik to lalem wszedzie:P, tzn na alternator, na jakies kablei to był moj wielki bład. nie kieruj strumienia wody na alternator no i na kable. po takim umyciu ktore ja zrobilem samochod nie chcial mi odpalic(krecil sie , krecil i nic)ale jak zaskoczyl po jakims czasie to strasznie chodzil i sie dlawil i jak mu sie depnęło to kaszlał i taki jakis dziwny był hehe. i jak mu nie gazowalem to sam zgasl i nie chial odpalic i musialem go wepchnąć do garażu. no ale nastepnego dnia, gdy poszedlem do garazu to mi normalnie juz odpalil, bo przez nocke sobie wyschnął.
Wiec dobra rada-nie lej na alternator i widoczne kable, bo moze ci sie stać tak jak mi. (a tak poza tym to mozesz spokojnie myc karcherem silnik, tylko nie lej za duzo wody)
pozdro


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
raf19
Klubowicz



Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 914
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Tłuszcz ( mazowieckie )

PostWysłany: Nie 21:14, 09 Kwi 2006    Temat postu:

Oki.Wielkie dzięki. Będę uważał

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jewel_Quest
Klubowicz



Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 321
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: GRUDZIADZ

PostWysłany: Nie 21:24, 09 Kwi 2006    Temat postu:

może to będzie śmieszne ,ale ja jak myłem silnik w mojej Nesi to wszystko co miało coś wspólnego z prądami zawijałem w worki foliowe itd Very Happy Wink

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dziubek25077
Klubowicz



Dołączył: 14 Mar 2006
Posty: 251
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Jaworzno

PostWysłany: Nie 22:07, 09 Kwi 2006    Temat postu:

Ja jezeli chodzi o mycie silnika to jeszcze nigdy tego nie robiłem przy użyciu karchera czy coś w tym stylu. Jak jąkupiłem to w sumie silnik nie wymagał mycia , niebył zaolejony ani nic w tym rodzaju , bardziej zaakurzony.
Bawiłem się z tym cały dzień przy użyciu 2 litrów benzyny ekstrakcyjnej i wora starych szmat ale wymyłem każde miejsce gdzie tylko ręką sięgłem.
Trochebym się bał tak lać wodą bo elemety w silnika i silnik nigdy nie nie mająkontaktu z wodą i zawsze to może być przyczyna jakichś korodyjących styków itp. Narazie bawie się szmatkami i benzynką
Pozdro !!!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
migacz28
Klubowicz



Dołączył: 14 Mar 2006
Posty: 462
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Poznan

PostWysłany: Nie 22:19, 09 Kwi 2006    Temat postu:

Na temat mycia silniia moj znajmomy magik powiezial mi tak " chesz mnie szybko odwiedzic to myj sobie " wrecz powiedzial ze mam go zostawic tak jak jest, tez mi przeszkaza ze wyglada jak kazdy silnik ktory jest delkikatnie mowac usyfiony. Powiedział ze jednostki 16V bardzo zle znosza lanie woda i jesli 8V mozna sie jeszcze skusic na mycie to tu po wymyciu trzeba silnik i osprzet porzadnie przedmuchac powietrzem a i tak nie mam gwarancji ze cos zlego sie nie stanie tak wiec pozostanie mi elentualnie benzynka pendzel i szmaty (niestety)
pozdr


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
adi
Klubowicz



Dołączył: 27 Lut 2006
Posty: 170
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: Nie 22:27, 09 Kwi 2006    Temat postu:

Też nie polecam mycia silnika.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dziubek25077
Klubowicz



Dołączył: 14 Mar 2006
Posty: 251
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Jaworzno

PostWysłany: Nie 22:29, 09 Kwi 2006    Temat postu:

Dokładnie mam takie samo zdanie.
Woda to nie jest dobry pomysł na mycie silnika.
Benzynka i szmatka jest mega pracochłonne, ale przy poświęceniu jednego dnia silnik u mnie wygląda jak ze sklepu
Pozdro !!!!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
robk141
Klubowicz



Dołączył: 23 Mar 2006
Posty: 131
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 22:49, 09 Kwi 2006    Temat postu:

Szczerze odradzam mycie. Motorek nie jest przeznaczony do mycia w ten sposób, po to ma maskę aby nie zamukł. Jak musisz to dobrze osłoń wszystkie złącza, kostki, alternator, itp oraz pozatykaj wszystkie otwory do silnika. Zpryskaj silniczek preparatem, odczekaj chwilę i spłukaj nie dużym ciśnieniem (15 Atm noże zrobić więcej szkody niż umyć). Przy dużym ciśnieniu woda będzie się odbijać od wszystkiego i wszędzie "wbijać".
Ludzie kturzy mają błyszczące silniki z dodatkami chromowymi rozbierają je do CZYSZCZENIA nie do MYCIA. Silnik się czyści.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Renault Laguna Klub Polska Strona Główna -> Off-Topic Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 2 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin