Forum Renault Laguna Klub Polska Strona Główna Renault Laguna Klub Polska
LAGUNA KLUB POLSKA
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

wentylator
Idź do strony 1, 2  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Renault Laguna Klub Polska Strona Główna -> Usterki i Porady
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marcin Krosno Odrz




Dołączył: 27 Gru 2005
Posty: 32
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Krosno Odrz.

PostWysłany: Nie 21:29, 22 Sty 2006    Temat postu: wentylator

Witam jak zwykle ja i moja renia mamy problem , co usunę jedną usterkę to pojawia się nowa . Tym razem mam problem z wentylatorem ogrzewania , raz działa raz nie a najgorsze jest to że najczęściej nie działa . Jaka może być tego przyczyna , myslałem że może go zalało bo uszczelka przy przedniej szybie słabo przylega i temtędy dostaje się woda do komory silnika. Usunąłem niedawno filtr przewciwpyłkowy sciagałem podszybie i jakoś nie potrafiłem złożyć dobrze tej uszczelki wpadłem na pomysł zeby ją przylkleić na silikon bezbarwny , co wy na to?? Very Happy

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bieder1




Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 2
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: SWARZĘDZ

PostWysłany: Pon 14:14, 23 Sty 2006    Temat postu: jak nie działa to....

jEŻELI WENTYLATOR NIE NIE DZIAŁA CYKLICZNIE TO GO WYMIEŃ ... RACZEJ NIE JEST DO NAPRAWY A PODEJŻEWAM ŻE CI SZCZOTKI NIE DOMAGAJĄ .... KIEDYŚ MIAŁEM TAK W CITROENIE I WYMIANA TYLKO POMOGŁA ... POSZUKAJ TROCHĘ W SIECI ... LUDZISKA CO SPROWADZILI SAMOCHODY NA HANDEL TERAZ JE SPRZEDAJĄ NA CZĘCI A LAGUN JEST BARDZO DUŻO

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rodzyn
Złota rączka



Dołączył: 30 Lis 2005
Posty: 1340
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 7 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Mazowieckie

PostWysłany: Wto 17:53, 24 Sty 2006    Temat postu: Re: wentylator

marcin Krosno Odrz napisał:
Witam jak zwykle ja i moja renia mamy problem , co usunę jedną usterkę to pojawia się nowa . Tym razem mam problem z wentylatorem ogrzewania , raz działa raz nie a najgorsze jest to że najczęściej nie działa . Jaka może być tego przyczyna , myslałem że może go zalało bo uszczelka przy przedniej szybie słabo przylega i temtędy dostaje się woda do komory silnika. Usunąłem niedawno filtr przewciwpyłkowy sciagałem podszybie i jakoś nie potrafiłem złożyć dobrze tej uszczelki wpadłem na pomysł zeby ją przylkleić na silikon bezbarwny , co wy na to?? Very Happy


Witam i na samym poczatku mowie ze mam to samo. Wiatrak dziala jak chce. Jak nie chce sie wlaczyc to (metoda drastyczna) uderzam go od spodu piescia i juz dziala. Sprobuj i uderz go (pod schowkiem z prawej strony, ma jakas gabke od spodu) jak zacznie dzialac to mamy wysokie prawdopodobienstwo wystapienia tej samej usterki i uporania sie z nia. Napisz czy pomaga te pukanie.

Co do uszczelki to ja sie zgadzam i tez zawsze przyklejam ja na silikon i tez wyjmuje filtr kabinowy na zime.
Jak zrobi sie troszke cieplej to wezme sie za ta dmuchawe i napisze na forum.
Jeszcze slowko do Bider-a szczotki to najmniejszy problem bo skoro tam sa to ktos je musial tam zamontowac a wiec jest mozliwosc ich wymiany. O cenie szczotek to sie raczej nie wypowiem bo sa raczej smieszne a cena nawet uzywanego wentylatora do smiesznych nie nalezy.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maxkow




Dołączył: 14 Sty 2006
Posty: 87
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 21:18, 24 Sty 2006    Temat postu:

A u mnie od pewnego czasu wentylator cos chalasuje a najbardziej jak jest zimny, jak sie rozgrzeje to juz jest ok? czy mial z was ktos taki przypadek i cos z tym zrobil?

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rodzyn
Złota rączka



Dołączył: 30 Lis 2005
Posty: 1340
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 7 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Mazowieckie

PostWysłany: Wto 21:56, 24 Sty 2006    Temat postu:

maxkow napisał:
A u mnie od pewnego czasu wentylator cos chalasuje a najbardziej jak jest zimny, jak sie rozgrzeje to juz jest ok? czy mial z was ktos taki przypadek i cos z tym zrobil?

Ja mam takie TRRRRR ale jeszcze cicho jest i zabieram sie za to jak tylko sie zrobi cieplej. Podobno wyciera sie jakas podkladka. Jak sie za to zabiore i zrobie to dam znac.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Hose
Klubowicz



Dołączył: 28 Paź 2005
Posty: 137
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Naas/Irlandia

PostWysłany: Wto 22:38, 24 Sty 2006    Temat postu: Re: wentylator

marcin Krosno Odrz napisał:
Usunąłem niedawno filtr przewciwpyłkowy sciagałem podszybie i jakoś nie potrafiłem złożyć dobrze tej uszczelki wpadłem na pomysł zeby ją przylkleić na silikon bezbarwny , co wy na to?? Very Happy



gdzie w lagunie znajduje sie dokladnie ten filtr pylkowy i jak najszybciej sie do niego dostac?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marco
Administrator
<font color=red>Administrator</font>



Dołączył: 24 Wrz 2005
Posty: 1327
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Piaseczno

PostWysłany: Wto 22:59, 24 Sty 2006    Temat postu: Re: wentylator

Hose napisał:
marcin Krosno Odrz napisał:
Usunąłem niedawno filtr przewciwpyłkowy sciagałem podszybie i jakoś nie potrafiłem złożyć dobrze tej uszczelki wpadłem na pomysł zeby ją przylkleić na silikon bezbarwny , co wy na to?? Very Happy



gdzie w lagunie znajduje sie dokladnie ten filtr pylkowy i jak najszybciej sie do niego dostac?


U ciebie (w wersji angielskiej) znajduje się z lewej strony w podszybiu. Jest przykręcony trzema śrubami (gwazidka)


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
asusx
Klubowicz



Dołączył: 10 Sty 2006
Posty: 87
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Byda

PostWysłany: Pią 19:07, 27 Sty 2006    Temat postu:

miałem to samo : brutalne walnięcie czasami pomagało Twisted Evil

ale problem rozwiązałem w nast. sposób wymontowałem schowek (od strony pasażera ) i tam w tunelu od wiatraka nawieu znajduje się coś jakby okrągły "przekażnik" jest osadzony w tym tunelu a od góry ma poprzypinane kable wymontowuje się go przekręcajac go .Poprawiłem luty lutownicą i teraz śmiga aż miło . Może u Was też pomoże .W razie czego piszcie na moje GG lub maila

Pozdrawiam
Marcin


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marcin Krosno Odrz




Dołączył: 27 Gru 2005
Posty: 32
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Krosno Odrz.

PostWysłany: Pią 21:02, 27 Sty 2006    Temat postu:

Dzięki chłopaki za radę . Rzeczywiście jak go walnę od dołu to zaczyna pracować . Nie mam zamiaru dochodzić jaka jest tego przyvzyna , ważne ,że jest ciepełko.Pozdrawiam.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rodzyn
Złota rączka



Dołączył: 30 Lis 2005
Posty: 1340
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 7 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Mazowieckie

PostWysłany: Sob 12:14, 28 Sty 2006    Temat postu:

marcin Krosno Odrz napisał:
Dzięki chłopaki za radę . Rzeczywiście jak go walnę od dołu to zaczyna pracować . Nie mam zamiaru dochodzić jaka jest tego przyvzyna , ważne ,że jest ciepełko.Pozdrawiam.

Skoro "walniecia" pomagaja tak jak u mnie to znak ze w naszych laluniach wystapil taki sam defekt.
Dzieki Asusx za podpowiedz przyjrze sie temu elementowi blizej jak tylko pogoda pozwoli.
Musze wam powiedziec ze zauwazylem ze jak w samochodzie jest wilgoc (na podlodze snieg i lod i parujace szyby ze tak powiem zgnilizna) to dmuchawa wylacza sie bardzo czesto. Odkad dwa dni temu wysuszylem podloge (wyjolem gumowe wycieraczki i wysuszylem wykladzine w samochodzie) dmuchawa dziala caly czas. Ani razu sie nie zaciela i wydaje mi sie ze to moze byc spowodowane wilgocia. Moze wlasnie ta zgnilizna ma istotny wplyw na prace wentylatora (lub jego podzespolow).


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pimatu




Dołączył: 06 Lut 2006
Posty: 13
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 20:00, 11 Lut 2006    Temat postu:

Miałem też taki sam problem, już myślałem że wentylator zaczyna się kończyć, a wymiana jak wiecie to straszny ból, ale się okazało że wystarczy wyjąć kostkę zasilającą wentylator, poczyścić styki, trochę je podoginać żeby lepiej "stykały" , trochę WD40, i po kłopocie, tak było bynajmniej w moim przypadku.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
RNIL




Dołączył: 23 Lut 2006
Posty: 48
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 23:34, 27 Lut 2006    Temat postu:

Witam.

Ponieważ była tu mowa o kupowaniu używanego wentylatora chciałbym wtrącić swoje trzy grosze.
Otóż w Lalkach w wersji angielskiej wentylator znajduje się po lewej stronie samochodu. W związku z tym kręci się w drugą stronę i po założeniu do kontynentalnej wersji Lalki niestety NIE DMUCHA (sam tego nie przerabiałem w praktyce ale wyczytałem to na grupie użytkowników Renault).
Podobno idzie ten silnik przewinąć ale nie każdemu się to udaje.
Zainteresowanych odsyłam do konkurencji: [link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rodzyn
Złota rączka



Dołączył: 30 Lis 2005
Posty: 1340
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 7 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Mazowieckie

PostWysłany: Wto 0:30, 28 Lut 2006    Temat postu:

Nie czytalem tych wiadomosci (bo ich troche za duzo) ze strony ktora podales ale na zdrowy rozum to oni glupoty pisza. Nie ma znaczenia czy wentylator jest z lewej, prawej czy nawet pod samochodem zawsze ma za zadanie wciagac powietrze. Kazda firma produkujaca samochody montuje czesci do wielu wersii aut a nawet modeli wiec jaki by byl sens aby renault robilo inne wiatraki (lopatki tloczace powietrze musialy by byc wyprofilowane w inna strone) a to by zwiekszalo cene i komplikowalo dostawy czesci zamiennych do poszczegolnych serwisow. A nawet gdyby tak bylo to przeciez wystarczy zamienic bieguny (+ z -) i nie ma sily ze nie bedzie dzialal bo jest to bardzo prosty silnik elektryczny (zasada taka sama jak w silniku wiatraka silnika (chlodnicy) - przepnij bieguny i wiatrak chodzi w druga strone).

Wiem ze nigdy tego nie robiles a tylko o tym czytales zreszta tak jak ja ale tak pomysl nad tym i czy oni sie nie myla. Moze to oni zle podlaczali bieguny i wiatrak im zle dzialal. Sam juz nie wiem moze inni maja jakies pomysly.

Wracajac do tematu to silnik daje sie naprawic (org. wiatrak z laguny daje sie przewijac (naprawiac) choc o tym tez tylko slyszalem - od znajomego - podobno to robil).


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
RNIL




Dołączył: 23 Lut 2006
Posty: 48
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 19:34, 28 Lut 2006    Temat postu:

Cześć
Niestety Rodzynku zmartwię Cię. Według katalogu części Renault do Lalki szło 7 (siedem) różnych wiatraków. Mianowicie:
Wersja bez klimatyzacji:
77 01 038 538 - Producent BEHR, kierownica po lewej;
77 01 038 539 - Producent BEHR, kierownica po prawej;
77 01 039 482 - Producent VALEO, kierownica po lewej;

Wersje z klimą:
77 01 035 902 - kierownica po lewej, do 23-01-1996r
77 01 042 189 - kierownica po lewej, od 23-01-1996r
77 01 042 190 - kierownica po prawej, cały okres produkcji.

Wersja z klimą i graną szybą przednią:
77 01 035 902 - kierownica po lewej ( to taki jak wyżej)
77 01 035 904 - kierownica po prawej.

Podejrzewam, że w przypadku kierownicy lewostronnej różnice mogą być minimalne, tak w przypadku sterów prawostronnych jestem w stanie uwierzyć że te silniki mogą się kręcić w drugą stronę i mieć inaczej wytłoczone łopatki.
Nie szukałem tego posta, który opisywał problem ale obiecuję, że jak go znajdę to wkleję linka do niego.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
RNIL




Dołączył: 23 Lut 2006
Posty: 48
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 19:49, 28 Lut 2006    Temat postu:

Witam ponownie
Zgodnie z obietnicą: [link widoczny dla zalogowanych]

Sorki to było inne forum Smile


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Renault Laguna Klub Polska Strona Główna -> Usterki i Porady Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin